Shteti në aksion, Policia e Kosovës merr masa në aeroport

Policia e Kosovës ka marrë masa ndaj qytetarëve në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.

Dje në aeroport ka pasur fluks të njerëzve, ku kishte mjaft tollovi e madje nuk janë respektuar masat ndaj Covid-19, shkruan Indeksonline.

Ndërsa tani, Policia e Kosovës ka dalë për të parë nga afër nëse qytetarët po mbajnë maska e distancë sociale.

Policia si dhe Inspektoriati vazhdimisht po ndërmarrin operacione dhe veprime të ndryshme.

Njëjtë ndodhi edhe sot nëpër qendrat tregtare në Prizren, ku shumë lokale u mbyllen e u dënuan./Indeksonline/

Fitore H

Read Previous

Zvicër: Testi negativ a ju përjashton nga karantina?

Read Next

MSH nuk i lë spitalet regjionale të publikojnë të dhënat për viktimat nga koronavirusi


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0