Situata në Infektivë e rënduar: 20 pacientë në respiratorë

Gjithsejtë 926 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK).

Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus.

Në respiratorë janë 20 pacientë, në CPAP 22 pacientë, ndërsa 390 janë në oksigjenoterapi.

Fitore H

Read Previous

Temperatura përvëluese të hënën dhe të martën, ky është parashikimi i motit për tërë javën

Read Next

Rreth 3 mijë e 700 raste aktive me koronavirus në Kosovë


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0