1. Home
  2. Zgjedhje

Etiketë: Zgjedhje

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër, Këshilli Drejtues i kërkon ta udhëheq luftën kundër korrupsionit Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat…

Read More
Konfirmohen pakënaqësitë e Hazirit e Veliut, LDK s’jep arsye për mungesën e tyre

Konfirmohen pakënaqësitë e Hazirit e Veliut, LDK s’jep arsye për mungesën e tyre

Nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë folur pas mbledhjes së Kryesisë, ku nuk u arrit të caktohet kandidati për kryeministër. Zëdhënësi i partisë, Besian Mustafa duke folur para mediave ka thënë se sot ëshë rikonfirmuar…

Read More
Haradinaj vazhdon fushatën, thotë se Kosova nuk mund të vazhdojë në amulli

Haradinaj vazhdon fushatën, thotë se Kosova nuk mund të vazhdojë në amulli

Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, është duke vazhduar fushatën nëpër Kosovë. Pavarësisht se dha dorëheqje nga posti i kryeministrit dhe akoma nuk është shpërbërë Kuvendi e nuk janë shpallur zgjedhjet, Ramush Haradinaj, ka nisur të…

Read More
Nesër pritet të nënshkruhet koalicioni i parë parazgjedhor

Nesër pritet të nënshkruhet koalicioni i parë parazgjedhor

Akoma pa u shpërndarë Kuvendi, partitë janë mobilizuar për të gjetur partner, që bashkë të shkojnë në zgjedhje. Një koalicion pritet të arrihet nesër. Afërsitë mes AAK’së së kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinajt dhe Partisë…

Read More
FRIKA E VETËFUNDOSJES DHE ZGJEDHJET E PARAKOHSHME

FRIKA E VETËFUNDOSJES DHE ZGJEDHJET E PARAKOHSHME

Pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj, Kosova është drejt zgjedhjeve të parakohshme. Sipas të gjitha gjasave, e diela e pestë e shtatorit, pra 29 shtatori do të jetë data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme.  Thaçi do ta…

Read More
KQZ publikon listën përfundimtare të zgjedhjeve për katër komunat e veriut

KQZ publikon listën përfundimtare të zgjedhjeve për katër komunat e veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. “Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin…

Read More
Ambasada e Quintit: Dita e zgjedhjeve duket se ka kaluar në një atmosferë të qetë

Ambasada e Quintit: Dita e zgjedhjeve duket se ka kaluar në një atmosferë të qetë

Ambasadat e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara Amerikës (SHBA), kanë përcjellë në mënyrë intensive zgjedhjet e mbajtura në veri më 19 maj 2019. DEKLARATË E PËRBASHKËT NGA AMBASADAT E FRANCËS,…

Read More