Tottenhami harron Muriqin, po e kërkon Troy Deeney

Tottenhami duket se nuk do të këtë para për sulmuesin kosovar Vedat Muriqi dhe në vend të kësaj është duke kërkuar një alternative tjetër.

Sipas një raporti të The Observer në Angli, Spurs e shohin sulmuesin në moshë anglez si një zëvendësues ideal për Harry Kane.

Watford ka rënë nga Premier Liga e Anglisë, një vit pas sezonit të suksesshëm që kishte e ku kishte shkuar deri në finale të FA Cup.

Kështu që Jose Mourinho është në kërkim të një zëvendësuesi për Harry Kane.

Derisa sulmuesi i Kombëtares se Kosovës, Vedat Muriqi ishte një opsion tani më ata por e kërkojnë Troy Deeney i cili edhe pse në moshë ka vite që luan në Premier Ligë dhe e njeh garën më mirë se sulmuesi Kosovar. 

Ardian H

Read Previous

Mizore, babai e bën tatuazh emrin e vajzës 3-vjeçare dhe më pas e mbytë duke e rrahur

Read Next

Ceballos befason Arsenalin me deklaratën e fundit